^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Wzruszające spotkanie po latach.

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

W piątek 6 marca w Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku miało miejsce niecodzienne spotkanie. Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej

w Paterku uczący w „starej” szkole spotkali się na kawie by wspominać minione czasy. Dla wielu było to naprawdę spotkanie po latach. Dużą atrakcją było zwiedzanie białej szkoły, którą Powiat przebudował na „Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej i zgadywanie gdzie była jaka klasa. Podczas pokazu multimedialnego odnajdywano i wspominano dawnych uczniów i związane z tym wydarzenia. Spotkanie zorganizował Tomasz Miłowski.

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka