^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Komunikat w sprawie światłowodu w Paterku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W związku z realizacją projektu POPC w naszym regionie, w najbliższym czasie pojawi się w Państwa domach przedstawiciel firmy IRIS Telecommunication w celu

przedstawienia propozycji przeprowadzenia światłowodu przez Państwa działkę, co daje Państwu możliwość korzystania z usług świadczonych drogą światłowodową w późniejszym czasie. Wszystkie informacje zostaną Państwu przekazane podczas bezpośrednich spotkań w Państwa domach. 

Na terenie miejscowości Paterek i ościennych uzyskano aktualnie 90% zgód. Jeśli nie uda się uzyskać pozostałych zgód podczas wizyt w Państwa domach, zorganizujemy dla pozostałych osób spotkanie. O terminie spotkania poinformujemy w późniejszym czasie.

 Iris Telecommunication jest jedną z firm, która w imieniu firmy NEXERA realizuje działania związane z realizacją projektu na terenie m.in. województwa kujawsko-pomorskiego. 

Firma NEXERA rozpoczyna budowę dostępowej sieci światłowodowej o wysokiej przepustowości (min. 100 Mb/s) w ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Cała sieć NEXERY w czterech województwach umożliwi dostęp do szybkiego Internetu, usług telekomunikacyjnych oraz telewizji cyfrowej.

Ponad 280 000 gospodarstw domowych oraz ponad 2 600 szkół zostanie objętych siecią NEXERA dzięki dofinansowaniu ze środków UE

Więcej informacji na temat projektu:

Strona internetowa Ministerstwa Cyfryzacji:

www.cppc.gov.pl

Strona informacyjna firmy NEXERA:

www.nexera.pl

Strona, na której można sprawdzać aktualny stan usług lub zgłaszać zapotrzebowanie na popyt:

www.wyszukiwarka.uke.gov.pl

Violetta Naskręt

Specjalista ds. Wizji Lokalnych, Uzgodnień i UUN

województwo kujawsko-pomorskie

tel. +48 727 620 659

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka