^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Mieszkańcy Paterka świętowali 101 rocznicę odzyskania niepodległości.

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

 

 

Dnia 11 listopada 2019r. w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku, po mszy św. w intencji Ojczyzny sprawowanej przez proboszcza ks. Mariusza Zbieranek odbył się koncert pieśni patriotycznych i wojskowych pt. „Moja Niepodległa”, który staje się powoli tradycją w naszej miejscowości i niezmiennie cieszy się powodzeniem.

Program został podzielony na 3 części. Pierwsza zawierała piosenki i pieśni z czasów I wojny światowej oraz wcześniejsze, druga tematycznie była związana z II wojną światową, a w trzeciej części usłyszeliśmy utwory z lat 70-tych i 80-tych. Każdą z części poprzedziła prezentacja zdjęć z tamtych czasów.

Wszystkie utwory wraz z mieszkańcami Paterka wykonali uczniowie oraz zuchy i harcerze z naszej szkoły.

Była też okazja do zakupu rogali przygotowanych przez rodziców uczniów.

Po koncercie wszyscy udali się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie złożono wiązanki i zapalono znicze na znak pamięci tym, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.

Organizatorki koncertu p. A. Karolczak, A. Lemantowicz, M. Prymula składają podziękowania za wielką pomoc p. Zdzisławowi Sell oraz p. Wojciechowi Kniole w przygotowaniu scenografii

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka