^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Wspomnienia z Nawiedzenia Matki Boskiej w kopi Jasnogórskiego Obrazu na płycie.

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Za parę dni 19 pażdziernika będziemy obchodzić rocznicę Nawiedzenia Matki Boskiej w Kopii Jasnogórskiego Obrazu, gdy po 40 latach ponownie nawiedziła naszą parafię. Wtedy to ogromnie przeżywaliśmy to wydarzenie. Do tej pory w swych sercach je nosimy. Jednak czas, nawet tak

krótki, zaciera w naszej pamięci te obrazy. Postanowiliśmy zatrzymać te piękne chwile na płycie DVD. Na płycie znajdują się czarno-białe zdjęcia sprzed 40 lat i te z ostatniego nawiedzenia. Całość posiada piękny podkład muzyczny i oprawę graficzną na pudełku i płycie. Myślę, że miło byłoby przed roczncą Nawiedzenia Matki Boskiej w Kopii Jasnogórskiego Obrazu w domowym zaciszu powspominać tamte chwile. Płyty można nabyć po każdej mszy świętej. Cena płyty to 20zł.

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka