^Do góry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

PAterek

Partnerzy

nakło

„Co w trawie piszczy?”- wakacyjne spotkania w bibliotece w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

         8 lipca 2019 r. rozpoczęły się w bibliotece w Paterku zajęcia wakacyjne dla dzieci. Hasłem tygodniowych spotkań byłaŁĄKA”.

W pierwszym dniu zadaniem dzieci było wyszukanie w bibliotece książek zawierających wszelkie informacje o tym co rośnie i co żyje na łące. Codzienne spotkania rozpoczynały się głośnym czytaniem. Każde z dzieci czytało fragmenty opowiadania Zofii Staneckiej „Pod czerwoną koniczyną” oraz Małgorzaty Strzałkowskiej „Smocza łąka” i „Skacz po łące jak zające”.

Kiedy już wszyscy poznali florę i faunę polskiej łąki z wielkim zapałem rozpoczęto tworzyć łąkę z kolorowych brystoli i krepy. Na przygotowanych przez dzieci szablonach z kartonu dzień po dniu powstawała łąka z kolorowych kwiatów, traw, barwnych motyli oraz pszczół, chrząszczy i ślimaków. Niespodzianką była wizyta pani Joanny Makowczyńskiej z miejscowego WDK, która malowała twarze dzieci. Na roześmianych buziach pojawiły się owady i kwiaty. Uczestnicy wakacyjnych spotkań zmagali się z krzyżówkami i labiryntami, w których szukali ukrytych mieszkańców łąki.

Oczywiście nie obyło się także bez łąkowej konkurencji. Gra planszowa „Zielony wyścig” dostarczyła mnóstwo emocji , zwycięzcy zostali obdarowani słodyczami.

W ostatnim dniu wszyscy się wybrali na pobliską łąkę, by zerwać poznane w trakcie zajęć rośliny łąkowe. Z zebranych kwiatów i traw powstały piękne bukiety, które upiększyły bibliotekę.

Zwieńczeniem Bibliowakacji w Paterku jest wystawa, prezentująca prace uczestników letnich spotkań w bibliotece. Galeria biblioteczna zamieniła się w kolorową łąkę.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa