^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Dzień Dziecka w Paterku przebiegał na sportowo.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W sobotę 15 czerwca przy słonecznej pogodzie na osiedlu Jana Sobieskiego w Paterku, LZS SKRA Paterek wraz z Radą Osiedla "Westalka" i wieloma sponsorami urządziła dzieciom Dzień Dziecka. Jak co roku przebiegał na sportowo. Wśród

wielu konkurencji każdy mógł znależć coś dla siebie. Ciekawe i liczne nagrody zachęcały dzieci do uczestnictwa. Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji tego święta.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka