^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

„W podziękowaniu Matce Bożej”-przegląd piosenki katolickiej.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

„W podziękowaniu Matce Bożej” po raz osiemnasty spotkali się uczniowie kilku szkół naszej gminy, aby podwójnie się modlić, czyli śpiewać.

Tym razem w murach Kościoła p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku rozbrzmiewały pieśni Maryjne i nie tylko.

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie:

-    Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy

-    Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce

-    Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 3 w Nakle

-    Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ślesinie

W tym roku po raz pierwszy na naszym przeglądzie mogliśmy usłyszeć utwory, którym towarzyszyła perkusja. To bardzo ożywiło i urozmaiciło występy.

Dodatkową i wyjątkową okazją była 30. rocznica święceń kapłańskich księdza proboszcza Mariusza Zbieranek, który otrzymał od uczestników przeglądu serdeczne życzenia i kwiaty.

Był też jak zwykle poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców SP w Paterku.

Na zakończenie, pani dyrektor Alina Sławkowska wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy

i nagrody za udział, oraz wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym w podobnym, lub większym składzie spotkamy się wszyscy w nowym budynku szkolnym na kolejną edycję przeglądu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia za rok!

Iwona Draheim

Anna Lemantowicz

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka