^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Kasandra i Jakub - laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Języku Angielskim!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

   

7 maja bieżącego roku grupa uczniów z klas 4-6 wzięła udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim - The Reciting Talent Show. Konkurs został zorganizowany przez p. Katarzynę Stasiak, zaś rolę Jury dodatkowo pełniła p. Magdalena Bigorowska-Pietkiewicz. Po zakończeniu pięknych prezentacji poezji, zwycięzcami zostali:

I miejsce - Kasandra Kubik, kl. 6b

II miejsce - Jakub Nowak, kl. 6b 

III miejsce ex aequo - Andrzej Lemantowicz, kl. 4a oraz Mateusz Pioterek-Ślubowski, kl. 6b

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Dla laureatów to nie był koniec zmagań, gdyż 30 maja troje z nich: Kasandra, Jakub i Mateusz reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Nakle. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, gdyż wzięło w nim udział aż 19 uczniów z siedmiu szkół naszej gminy. Byliśmy zatem ogromnie dumni na wieść o sukcesach, jakie osiągnęli uczniowie naszej szkoły! Jakub Nowak, który zaprezentował wiersz K.Nesbitt, My great excuses zajął III miejsce, natomiast Kasandra Kubik zdobyła miejsce I! Zwyciężczyni we wzruszający sposób zinterpretowała poezję B. Martone, Rocking with my guitar, opowiadając o marzeniach młodego muzyka o występie na wielkiej scenie. Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje laureatom konkursu i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. Podziękowania należą się także Radzie Rodziców za ufundowanie uczniom nagród.


K. Stasiak

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka