^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Rondo

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Spotkanie Miejsko Gminnego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

W dniu dzisiejszym, w Urzędzie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, miało miejsce spotkanie Miejsko Gminnego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Spotkanie otworzył burmistrz Sławomir Napierała, Przewodniczący MGKOPWiM, po czym przedstawił cel spotkania, którym było zaopiniowanie wniosku Sołtysa wsi Paterek, w sprawie nadania nazwy ronda w Paterku - Rondo Powstańców Wielkopolskich.

W wyniku głosowania, które poprzedziło zapoznanie z treścią wniosku, procedurami związanymi z nadawaniem nazw ulicom i placom raz dyskusji, komisja pozytywnie zaopiniowała nadanie nazwy ronda w Paterku - Rondo Powstańcow Wielkopolskich.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie przez Marka Michalaka informacji na temat realizacji zadań w zakresie remontów i konserwacji miejsc pamięci narodowych na terenie miasta i gminy Nakło nad Notecią w 2013 r. oraz planu prac na rok 2014.

Członkowie MGKOPWiM ustalili podczas spotkania, iż obchody 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej odbywać się będą na nakielskim rynku, dnia 1 września o godz. 12:00.

grafika
Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka