^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Koło Gospodyń Wiejskich

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W 2012 roku KGW obchodziło 65-lecie swojej działalność. Koło zostało założone 1 kwietnia 1947 roku. Pierwszą założycielką i przewodniczącą była Wiktoria Barczykowska, zastępcą Marta Zamroczyńska, funkcję skarbnika pełniła Aniela Nowak. W tamtych czasach działał prężnie zespół „Włościanki”. Drugą przewodniczącą była Wanda Kobierecka. To ona założyła zespół „Notecianki”, który zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Na przełomie lat odbywały się różne kursy np. kroju i szycia, gotowania i pieczenia, haftu i robót ręcznych, racjonalnego żywienia, układania serwetek.
Bierzemy udział w życiu kulturalnym, dożynkach, festynach i obchodach rocznicowych. Nasze koło ma obecnie 34-y członkinie w tym 6 honorowych. Obecna przewodnicząca to Maria Banach, wice przewodnicząca – Marianna Oleś, skarbnik – Maria Lepper, sekretarz – Jadwiga Bielawska. Tego pięknego jubileuszu doczekały się pani Rzeszótko, Pani Nowak i Pani Chrzanowska, które są od początku istnienia koła.

kgw

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka