^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Zakończenie ferii dla dzieci w Filii bibliotecznej w Paterku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dobiegły końca zajęcia, które odbywały się codziennie od godz.12.00 do godz. 15.00. Dzieci brały udział w szeregu konkursów: literackich, plastycznych, artystycznych- piosenki, turnieje,

gry i zabawy integracyjne. Nie zabrakło również zabaw  na świeżym powietrzu. Ciekawą formą były scenki teatralne, w których dzieci uczestniczyły. Na podstawie scenariusza przygotowały samodzielnie stroje i tekst. Następnie musiały wystąpić i pokonać tremę, co dla niektórych dzieci było dużym wyzwaniem. Smaczną formą był „Kącik kulinarny”. Wykonane samodzielnie kanapki i  koreczki podwójnie smakowały. Na podstawie książki Anny Sergot „Tropami legend Krajny Nakielskiej” wysłuchały legendę  „Olszewskie zające”, do której wykonały prace plastyczne. Nie zapomniały również o Dniu Babci i Dziadka, wykonując ozdobny prezencik. Na zakończenie bawiły się przy muzyce, częstowały słodkościami oraz otrzymały nagrody za uczestnictwo w konkursach.

Tekst i zdjęcia: Zdzisława Matylis.

   

   

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka