^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

"Wojciech Knioła mistrzem Wieszek i Janowa"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Do wczorajszych mistrzostw Wieszek i Janowa w tenisie stołowym zgłosiło się 9 uczestników. Najlepszy okazał się Wojciech Knioła, który w finale pokonał Jacka Urbańskiego. Trzecie miejsce wywalczył Szymon Palicki a czwarte Marcin Mrozek. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym w dwóch grupach. Turniej objął swoim patronatem 

sołtys Wieszek - Andrzej Szmańda, który ufundował nagrodę specjalną. Zawody rozegrane zostały na deskach Wiejskiego Domu Kultury w Paterku. Organizatorem był UKS WDK Paterek. 

Paweł Pałubicki

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka