^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Uroczyste przekazanie kluczy do Mercedesa.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

23 stycznia 2016 roku w sali Wiejskiego Domu Kultury w Paterku miało miejsce oficjalne przekazanie kluczy do samochodu pożarniczego marki Mercedes Benz Atego 4x4 GBA dla jednostki OSP w Paterku. Spotkanie to, na które

przybyli: dh. Stefan Kubicki - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią,st. bryg. Franciszek Sobiechowski - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią,dh. Kazimierz Białczyk - Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nakle nad Notecią,Krzysztof Kopiszka - Sekretarz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią,Magdalena Dankowska - dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta i Gminy,dh. Krystian Płatek - Komendant Gminny OSP w Nakle nad Notecią, radni Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią Aleksandra Konieczna i Mariusz Malikowski oraz naczelnik OSP Paterek Benedykt Gonia z druhami z Paterka. Wszystkich przybyłych powitał Prezes OSP Paterek Tomasz Miłowski. Podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pozyskania samochodu.

Pozyskanie nowego samochodu pożarniczego jest następstwem zdarzeń z lat ubiegłych: w grudniu 2013 roku na naszym cmentarzu odsłonięto i poświęcono kamień memoriałowy poświęcony zmarłym strażakom z Paterka, rok później w grudniu 2014 roku  nasza jednostka OSP  znalazła się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym , w grudniu 2015 roku otrzymaliśmy nowoczesny samochód. Teraz oczekujemy na nową remizę. W związku z powstaniem Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku są duże szanse na rychłą budowę nowej remizy, czego strażakom i sobie życzymy.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka