^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Spotkanie uczniów ze sztuką przez duże "S"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

 20 marca, w niedzielę, najmłodsi uczniowie ZS im. Jana Pawła II wraz z rodzicami obejrzeli przedstawienie "Jaś i Małgosia". Wyjazd do "Opera Nowa" w Bydgoszczy zorganizowała pani Anna Lemantowicz. Wiele dzieci, a i rodziców operę w Bydgoszczy odwiedziło po raz pierwszy. Już w autokarze dzieci rozmawiały o tym, z czego zbudowana będzie chatka baby Jagi i jak bedzie w środku. Sam budynek opery zrobił na nich ogromne wrażenie. Co do przedstawienia

opinie były podzielone. Nie było to przedstawienie teatralne, a ich wyobrażenia odniesione podczas czytania bajki były inne. Była to operetka. Był więc śpiew, którego często nie rozumieli i był balet. Sala była wypełniona po brzegi dziećmi. Ten pierwszy kontakt ze sztuką przez duże "S" był napewno inny dla każdego dziecka. Jednak pierwszy krok został już zrobiony. To ważne. Przesłanie bajki na pewno zrozumieli. Trzeba słuchać rodziców, bo można mieć kłopoty.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka