^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Moje pasje-malarstwo Darka Kucharzewskiego.

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Dariusz Kucharzewski urodził się w Grodzisku Wielkopolskim. Ma 50lat. Mieszka wraz żoną i córką Leną w Paterku. Oprócz malarstwa interesuje się naukami ścisłymi- fizyką(optyką) i

astronomią. Wraz córką jest członkiem Klubu Sportowego Karate Shotokan Yamabushi. Bierze udział w zawodach karate. Buduje teleskopy soczewkowe i zwierciadlane, i naprawia lornetki. Jego pasją jest również gotowanie.

Obrazy maluje od 15 lat. Jest samoukiem. Na początku malował na płótnie, potem na deskach. Obecnie maluje na płótnie.  Początkowo płótna przygotowywał sam. Dzisiaj kupuje gotowe. Stosuje farby olejne, acryl, pędzelki i szpachle. Jego obrazy można było zobaczyć na festynach środowiskowych, w kościele w Paterku oraz w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Nakle. 

 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

      

   

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka