^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Carving-sztuka rzeżbienia w owocach i warzywach.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Carving – sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu. Do Europy carving trafił niedawno dzięki rozwijającej

się turystyce i podróżom został „przywieziony” i rozpropagowany w różnych krajach,a także zawitał do Polski.W czwartek,9 czerwca 2016r. na zajęciach w "Kreatywnym kąciku" w Paterku tę sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach prezentowała zebranym Pani Anna Sprengel - Król. Odpowiednimi przyborami np. nożykiem,łyżeczką wykrawała: listki,kuleczki,koszyczki,wachlarze a nawet napis naszej miejscowości „Paterek”. Dekoracje wyczarowane przez Panią Anie wzbudziły zachwyt i podziw wśród klubowiczek, a zwieńczeniem spotkania była smaczna degustacja.

Osoby zainteresowane rękodziełem zapraszamy po wakacyjnej przerwie,8 września 2016r. o godz. 16.00

Materiał:Biblioteka w Paterku.

   

   

  

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka