^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

W listopadowy wieczór "Pierwsza brygada" znów zawitała do Wiejskiego Domu Kultury.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W piątkowy wieczór w Wiejskim Domu Kultury w Paterku zebrali się mieszkańcy Paterka, Nakła i Suchar na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Okazją do tego było

zbliżające się 11 listopada Święto Niepodległości. To już po raz trzeci w ten sposób, przy kawie i ciastku śpiewano pieśni patriotyczne przerywane historycznymi opowieściami o tamtych dniach ks. Mariusza Zbieranka. Jak co roku śpiewano: „Rotę”, ”Pierwszą Brygadę”, ”Deszcz jesienny deszcz”, „ Ułani, ułani” i wiele innych  pieśni, które zagrzewały naszych żołnierzy do boju. Muzyczną oprawę stworzyli: Agnieszka Gumul-gitara i Krzysztof Jaśkiewicz- akordeon. Kawą  i ciastkami zajęły się panie Maria Banach i Marianna Oleś z Koła Gospodyń Wiejskich. Uczestnicy spotkania śpiewali pieśni i słuchali barwnych opowieści  do późnych godzin wieczornych.

 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka