^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Po raz pierwszy przystąpili do stołu Pańskiego.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Jak co roku w ostatnią niedzielę przed Świętem Bożego Ciała,

dzieci klas trzecich z naszej parafii przystąpili do Pierwszj Komunii Św. W tym roku wypadło to 31 maja. Tego dnia 34 dzieci przyjęło świadomie swój pierwszy sakrament-komunię św. Sakramentu udzielił im ks. Mariusz Zbieranek. Życzymy im wszystkiego najlepszego i aby jak najczęściej zasiadali do stołu Pańskiego.

(Jeśli ktoś mógłby udostępnić zdjęcia z tej uroczystości, np grupowe, byłobymi miło

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka