^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

XV Jubileuszowy Turniej Piłki Nożnej im. Jerzego Januszewskiego.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

 W dniu wczorajszym na stadionie w Paterku odbył się XV Turniej  Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Jerzego Januszewskiego. W turnieju udział wzięły drużyny trampkarzy: GLZS Sadki, Feniks Mrocza, LZS SKRA Paterek oraz drużyny orlików: GLZS Sadki, K.S Czarni Nakło, Feniks Mrocza, Spójnia Białe Błota

i LZS SKRA Paterek. W obu kategoriach tryumfowały zespoły LZS SKRA Paterek. Zawody otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Nakło Sławomir Napierała a zamknął Przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu Henryk Podejko. Gościem honorowym był W-ce Prezes K-PZPN Michał Dołżenko.   Najmłodszym zawodnikiem wsród orlików  był Miłosz Król, a najlepszym bramkarzem okazał się Szymon Rybarczyk. Obaj są zawodnikami LZS SKRA Paterek. W kategorii trampkarzy najmłodszym zawodnikiem był Sebastian Pazderski, a jajlepszym bramkarzem Kamil Cholewiński z GLZS Sadki. Wśród zawodników były również dziewczęta, które nawet w bezpośrednich starciach nie ustępowały swym kolegom. Zawody stały na wysokim poziomie zarówno organizacyjnym, jak i sportowym. Jest to zasługa Prezesa LZS SKRA Paterek Janusza Dąbrowskiego i całego zarządu klubu.

Mecze:

Trampkarze

GLZS Sadki - Feniks Mrocza 4:0
LZS SKRA Paterek - Feniks Mrocza 5:1
LZS SKRA Paterek - GLZS Sadki 0:0

Orlik

GLZS Sadki - Feniks Mrocza 2:2
KS Czarni Nakło - Spójnia Białe Błota 2:4
LZS SKRA Paterek - GLZS Sadki 4:0
Feniks Mrocza - KS Czarni Nakło 1:4
LZS SKRA Paterek - Spójnia Białe Błota 2:1
GLZS Sadki - KS Czarni Nakło 0:4
Spójnia Białe Błota - GLZS Sadki 6:1
LZS SKRA Paterek - Feniks Mrocza 1:0
LZS SKRA Paterek - KS Czarni Nakło 3:2
Spójnia Białe Błota - Feniks Mrocza 2:0

Wyniki:

Trampkarze

1. LZS SKRA Paterek - 4 pkt
2. GLZS Sadki - 4 pkt
3. Feniks Mrocza – 0 pkt

Najmłodszy piłkarz - Sebastian Pazderski – SKRA Paterek
Najlepszy bramkarz - Kamil Cholewiński – GLZS Sadki

Orlik

1. LZS SKRA Paterek – 12 pkt
2. Spójnia Białe Błota – 9 pkt
3. KS Czarni Nakło – 6 pkt
4. Feniks Mrocza – 1 pkt
5. GLZS Sadki – 1 pkt

      

  

     

                                   

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka