^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Wspólne śpiewanie kolęd w WDK Paterek

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 


                                                                       

     W  mroźny, piątkowy wieczór sala Wiejskiego Domu Kultury zapełniła się mieszkańcami Paterka. Kilkadziesiąt osób skorzystało z zaproszenia ks.proboszcza M.Zbieranka i przyszło by wspólnie śpiewć kolędy i pastorałki. Co ważne, wśród przybyłych można było spotkać wszystkie pokolenia. Przy kawie i ciastku przygotowanym przez KGW w Paterku  i wspaniałym akompaniamencie Krzysztofa Jaśkiewicza-akordeon i Tomka Regulskiego-gitara, śpiewano kolędy. W przerwach ks. proboszcz wspominał czasy seminarium i opowiadał historyjki z kolęd. Gdy wyśpiewano prawie cały śpiewnik, rozśpiewana sala śpiewała piosenki naszego byłego zespołu "Notecianki" a nawet lżejsze, takie jak "Córka rybaka" i "Oczy czarne". Spotkanie zakończono "Czarną Madonną".
Wszyscy rozeszli się z przekonaniem, że wspólne śpiewanie kolęd było początkiem nowej tradycji wsólnych spotkań ze śpiewem.
  
Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka