^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Mieszkaniec Paterka Tomasz Miłowski Starostą Powiatu Nakielskiego.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Na dzisiejszej, pierwszej po wyborach samorządowych 2014, sesji Rady Powiatu Nakielskiego na stanowisko Starosty Nakielskiego wybrano mieszkańca Paterka Tomasza Miłowskiego. Tomkowi życzymy wielu sukcesów, a szczególnie dobrych  stosunków z Gminą Nakło i Burmistrzem Sławomirem Napierałą.

Wystąpienie Starosty Nakielskiego Tomasza Miłowskiego podczas sesji Rady Powiatu Nakielskiego w dniu 28 listopada 2014 r.

Panie Przewodniczący, Szanowne Panie i Szanowni Panowie Radni, zacni goście i uczestnicy dzisiejszej, pierwszej sesji Rady Powiatu Nakielskiego V kadencji.

Z radością i wzruszeniem przyjmuję wynik głosowania na moją osobę w wyborach na stanowisko starosty nakielskiego. 18 głosów za przy 19 głosujących, to wielki kredyt zaufania, ale też motywacja do wytężonej pracy, wspólnej, nas wszystkich. Pozwólcie Państwo, że na wstępie, z tego miejsca, złożę podziękowanie wszystkim mieszkańcom powiatu nakielskiego za udział w wyborach samorządowych 16 listopada bieżącego roku. Szczególne słowa uznania kieruję do tych z Państwa, którzy zdecydowali się kandydować w tych wyborach , okazując w ten sposób chęć pracy na rzecz współmieszkańców i w znakomity sposób przyczyniając się do rozwijania idei samorządności.

Nasza lokalna konstytucja czyli ustawa o samorządzie powiatowym już w pierwszym artykule definiuje, że to my, 87 tys. mieszkańców powiatu nakielskiego, z mocy prawa tworzymy lokalną wspólnotę samorządową. Powiat to właśnie my, mieszkańcy i odpowiednie terytorium. Jako 21 radnych, wszyscy bez wyjątku, mamy przez 4 lata kadencji 2014-2018 jak najlepiej reprezentować naszą powiatową wspólnotę samorządową i pracować na jej rzecz.

W poczuciu wielkiej odpowiedzialności za powiat nakielski, dla dobra naszych mieszkańców, zawiązana została koalicja radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Platformy Obywatelskiej. Głównie dlatego, by zapewnić dobry, dynamiczny rozwój powiatu nakielskiego, by maksymalnie wykorzystać nową, europejską perspektywę finansową i taką samą konfigurację polityczną na poziomie kraju i województwa.

Wierzę jednak, że w tworzenie lepszych warunków życia dla mieszkańców powiatu nakielskiego włączą się wszyscy radni powiatowi. Wierzę też w efektywną i partnerską współpracę z samorządowcami z gmin tworzących powiat nakielski, z burmistrzami Nakła nad Notecią i Mroczy, którym już dzisiaj gratuluję wyboru, a także burmistrzami Szubina, Kcyni i wójtem Sadek, z samorządowcami województwa kujawsko-pomorskiego, z wojewodą kujawsko-pomorskim i parlamentarzystami z regionu. Deklarujemy chęć dobrej i autentycznej współpracy z organizacjami pozarządowymi. W ramach "partnerstwa dla mieszkańców" zapraszamy do współpracy społeczników, pasjonatów, autorów inicjatyw obywatelskich, przedsiębiorców, wszystkich tych, którzy chcą zmieniać i rozwijać powiat nakielski.

Szanowni Państwo. W tym miejscu chciałbym w sposób szczególny podziękować Staroście Nakielskiemu panu Tadeuszowi Sobolowi i całemu Zarządowi poprzedniej kadencji.

Panie Tadeuszu, kolego Tadeuszu, dziękuję za styl pracy, za spokój, za stworzenie atmosfery, w której bez przeszkód mogliśmy przedstawiać swoje poglądy, swoje koncepcje, stanowiska czy wnioski. Dziękuję za 4 lata pracy na stanowisku starosty nakielskiego.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka