^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Uroczyste wbicie szpadla na budowie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

15 września 2014 roku na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego  odbyła się od dawna oczekiwana chwila wbicia szpadla pod budowę parku przemysłowego. Wienczy ona okres przygotowań, zbierania środków finansowych na realizację tej inwestycji. Za rok będziemy uczestniczyć w odbiorze parku, z którym wiążemy ogromne nadzieje na nowe miejsca pracy. Będziemy śledzić realizację tej inwestycj, która jest kluczowa dla naszego regionu.

W uroczystości udział wzieli: marszałek Piotr Całbecki, radne sejmiku województwa Lucyna Andrysiak i Silvana Oczkowska, starosta Tadeusz Sobol, burmistrz Sławomir Napierała, wójt Sadek Zygmunt Gliszczyński, zastępca burmistrza Kcyni Daniel Olszak, radni powiatowi i gminni, przedstawiciele wykonawcy, służb mundurowych i przedsiębiorców.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka