^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Dzień Edukacji Narodowej w ZS im. Jana Pawła II w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

 14 września w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, połączony z pasowaniem pierwszoklasistów. Dzień ten od wielu lat obchodzony jest bardzo uroczyście. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, pani dyrektor

Longina Kania powiedziała, że święto to jest nie tylko świętem nauczycieli ale również wszystkich pracowników oświaty. Jest to także święto wszystkich uczni. Pierwszoklasiści pod opieką swoich starszych kolegów złożyli ślubowanie. Od Rady Rodziców otrzymali drobne upominki. Licznie przybyłym gościom i rodzicom zaprezentowali swój pierwszy w tych murach program artystyczny. Sześcioro nauczycieli: Maria Glanc, Anna Karolczak, Agnieszka Korzeniewska, Alicja Jaranowska, Alina Sławkowska i Rafał Dudziak otrzymali nagrody dyrektora. Przewodniczący Rady Rodziców złożył życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły, a na ręce pani dyrektor  kwiaty i upominek. Duże wrażenie na widowni zrobili uczniowie klas drugich pokazując piękne tańce. Na zakończenie uczniowie klas pierwszych spotkali sie ze swoimi wychowawcami, gdzie z okazji pasowania otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka