^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

1-szo wrześniowe uroczystości przy pomniku pomordowanych na Żwirowisku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, jak co roku, uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi udali się do Pomnika Pomordowanych na Żwirowisku,aby oddać hołd

pomordowanym mieszkańcom Paterka i okolicy oraz księży z Górki Klasztornej. Uroczystości 75 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej rozpoczął modlitwą ksiądz Mariusz Zbieranek. Po nabożeństwie odbył się apel poległych. Uczniowie przedstawili krótki montaż słowny. Następnie delegacje uczniów, radnych Rady Miasta i PSL-u złożyli wiązanki kwiatów i znicze.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka