^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Budowa ulicy Spacerowej-ciąg dalszy.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się prace dotyczące połączenia ulicy Spacerowej z ulicą Wyzwolenia. Zanim zostanie położona nawierzchnia z kostki betonowej trzeba przerobić linie teletechniczną. Zadaniem tym zajęła się firma Mastel z Sepólna Krajeńskiego.

Przypominamy, że na budowę tego kawałka drogi na lipcowym nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta przeznaczyła kwotę 50500zł.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka