^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Budowa Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku rozpoczęta.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

2 września 2014 roku w sali nakielskiego Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Burmistrz Gminy Nakło Sławomir Napierała podpisał umowę z Eurovią Polska, na uzbrojenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku. Koszt realizacji tej inwestycji wynosi około 13 mln zł, z czego 85% to środki zewnętrzne.

 Na 24 hektarach nieużytków i nielegalnych wyrobisk żwiru, do końca sierpnia 2015 roku ma powstać sieć drogowa, wodociągowa, kanalizacyjna i energetyczna. Całość będzie podzielona na kilku hektarowe działki, gotowe na przyjęcie inwestorów. Budowa takiej strefy, tak jak każdej inwestycji jest zawsze ryzykowna. Jednakże środki finansowe jakie ponosi Gmina warte są podjęcia tego ryzyka. Miesca pracy, które powstaną są w naszej gminie na wagę złota.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka