^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Budowa ulicy Leśnej w kierunku bloku nr13 i nr5.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Minął tydzień jak firma „Drogpol” weszła do Paterka, realizując kolejną gminną inwestycję drogową. Tym razem w Paterku budują połączenie ulicy Leśnej w kierunku bloku nr 14, 13 i dalej w kierunku bloku nr 5. Zadanie to warte 134 904 zł ma być zrealizowane do końca października. Do położenia jest 1024 m2. Wydaje się, że w tym tempie, o ile nie zajdą nieprzewidziane okoliczności inwestycja ta zostanie zrealizowane przed terminem.

Teraz pozostanie tylko połączenie dwóch części ulicy Leśnej na wysokości bloku nr 5(teren spółdzielni Chrobry) i połączenie z blokiem nr 8(teren spółdzielni Westalka).

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka