^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Poseł na Sejm RP Schraiber odwiedził budowę szkoły w Paterku i Janowo.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

18 kwietnia 2018 roku gminę Nakło odwiedził Poseł na Sejm RP Łukasz Schreiber. Poseł był gościem burmistrza Gminy Nakło Sławomira Napierały. W programie była między innymi wizyta w Paterku i Janowie. Nie była to jego pierwsza wizyta w Paterku. Uczestniczył miedzy

innymi w podpisaniu przekazania 1mln zł z rezerwy rządowej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza na budowę szkoły. Poseł Schreiber aktywnie uczestniczył w pozyskaniu przez gminę tych pieniędzy. Obecny stan budowy szkoły zrobił na nim duże wrażenie. 

Nastepnie udał sie do Janowa, gdzie będzie budowana droga, w pozyskaniu środków finansowych też miała udział.

   

   

   

  

Wizyta w Janowie.

    

  

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka