^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

"Lepsza połowa" Izabeli Pietrzyk w DKK.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Powieść obyczajowa Izabeli Pietrzyk  była tematem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku, które odbyło się 26 października 2017 r. W "Lepszej połowie" czytelnik poznaje historię około pięćdziesięcioletniej Marty, perfekcyjnej pani domu,  która zaharowuje się na śmierć, by jej mężowi i dorosłemu synowi niczego nie zabrakło. Splot okoliczności prowadzi do rozwodu i kompletnego postawienia świata bohaterki na głowie, która uważana jest przez wszystkich za winną rozpadu małżeństwa.

Dyskutując o książce klubowiczki oceniły główną bohaterkę Martę negatywnie. Stwierdziły, że takie kobiety są wśród nas i co gorsze, wydaje im się, że są idealnymi żonami i matkami.
W małżeństwie jednak ważny jest kompromis, zrozumienie i wzajemny szacunek.
Panie  stwierdziły, że książkę warto polecić na jesienne wieczory. Jej zaletą są żywe i dowcipne dialogi, a przy okazji można spojrzeć na relacje damsko- męskie w nieco inny sposób.

Następne spotkanie odbędzie się  28grudnia 2017r. o godz.16.00 ,a jego tematem będzie książka Agaty Kołakowskiej ”We dnie, w nocy”. Zapraszamy !

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka