^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Koncert noworoczny "W szampańskim nastroju."

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

20 stycznia w ZS im. Jana Pawła II odbył się po raz siódmy Koncert Noworoczny „W szampańskim nastroju”. Ponad 400 osób miało okazję wysłuchać pięknych melodii w

wykonaniu Lucyny Białas z Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu i Marcina Naruszewicza z Opery Nowa w Bydgoszczy. Artystom towarzyszył jak zwykle zespół Tango Cancion. Zaśpiewano wspaniałe arie operowe Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jacquesa Offenbacha, Johannesa Brahmsa oraz niezapomniane tanga Carlosa Gardela. Przez publiczność były nagradzane gromkimi brawami. Na koniec artyści otrzymali kwiaty i drobne upominki. Przewodniczący Rady Rodziców Grzegorz Przywarty podziękował artystom, a ustępującemu byłemu Przewodniczącemu Rady Rodziców Tomaszowi Miłowskiemu ofiarował kwiaty i drobny upominek.

W trakcie antraktu można było poczęstować się ciastem i kawą, a dzieci do puszek zbierały cegiełki edukacyjne.

Głównymi inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki Anna Karolczak, Maria Prymula i Anna Lemantowicz, natomiast bezcenną pomocą wykazali się strażacy OSP w Paterku, rodzice oraz pracownicy obsługi Zespołu Szkół w Paterku, którym należą się ogromne podziękowania.

 

 

 

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka