^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Jutro Święto Wszystkich Świętych.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Jutro, 1 listopada oobchodzić będziemy uroczystości Wszystkich Świętych. Mieszkańcy odwiedzają groby swoich bliskich, uczniowie szkół i przedszkolaki porządkują miejsca pamięci i zapalają znicze. Sprzątanie grobów i palenie

zniczy to tylko zewnętrzna forma pamięci o ludziach, którzy już odeszli. Dla nas wierzących jest to ważne, ale w tych dniach najważniejsze są wspomnienia o nich, chwila zadumy, a przede wszystkim modlitwa za zmarłych-jedyna rzecz, którą My żyjący możemy jeszcze dla nich zrobić. Jutro Msza Św. za zmarłych o godz. 14.00 w naszym kościele. Po Mszy Św. w procesji przejdziemy na cmentarz, aby pomodlić się przy grobach naszych bliskich i znajomych.

Uroczystości Wszystkich Świętych obchodzone są w kościele katolickim już od 13 maja 610 roku. Od roku 731 obchodzone są 1 listopada. Tego dnia wspominamy wszystkich świętych, tych znanych z ewangelii, tych wyniesionych na ołtarze i tych znanych nam z malowideł i fresków. Wspominamy również tych znanych tylko Panu Bogu, którzy swoim spokojnym, cichym i uczciwym życiem przeszli do świętości niezauważeni przez nas. To nasi rodzice, dziadkowie i znajomi, którzy kochali Boga i ludzi na codzień.

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka