^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Są pieniądze na plac zabaw w przedszkolu.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W poniedziałek, 8 września w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Nakle odbyła się XLIX Nadzwyczjna Sesja Rady Miejskiej, na której zwiększono plan dochodów gminy o 50 000zł. Jest to dotacja celowa otrzymana z samorządu województwa na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane na podstawie porozumień między jednostkami samorządu terytorialnego. Kwotę tę podzielono w sposób następujący:

-kwota 25 000 z przeznaczeniem na zadanie "Budowa placu zabaw w Paterku", w ramach programu "Budowa małej infrastruktury turystycznej "Dziecięca kraina zabaw",

-kwota 25 000 z przeznaczeniem na zadanie "Budowa placu zabaw w Ślesinie" w ramach programu "Budowa małej infrastruktury turystycznej "Żabie oczko"..

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka