^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Zebranie Rady Sołeckiej wsi Paterek

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

                                                   

W dniu wczorajszym, 20 lutego w Wiejskim Domu Kultury w Paterku Sołtys Mariusz Malikowski zwołał Rade Sołecka w celu omówienia sprawozdania z działalności Rady za 2013 rok. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni radni: Aleksandra Konieczna, Janusz Dąbrowski, Zdzisław Sell, Tomasz Miłowski oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich pani Maria Banach.

Podsumowano ubiegły rok oraz dyskutowano nad bieżącymi sprawami. Wiele czasu poświęcono naszemu cmentarzowi a w szczególności jego opłatom. W związku z wejściem "Ustawy Śmieciowej" wzrosły koszty utrzymania cmentarza. O propozycjach nowych cenk, które będą zaproponowane na zebraniu wiejskim w dniu 04.03.2014 roku za parę dni.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka