^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Triduum Paschalne rozpoczęło Święta Wielkanocne.

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Wielki Czwarek jest pierwszym dniemTriduum Paschalnego przygotowującym Nas do Zmartwychstania Pana Jezusa. Tego wieczoru Syn Boży w wieczerniku ze swoimi uczniami spożył swoją ostatnią wieczerzę. W czasie

Mszy Św. homilię wygłosił proboszcz parafii ks. Mariusz Zbieranek. Na zakończenie Mszy Św. przeniesiono hostię do ciemnicy. Ostatnia Wieczerza jest również dniem ustanowienia sakramentu kapłaństwa. 

Tegoroczne Świeta Wielkanocne podobnie jak poprzednie odbywają się w trudnym okresie pandemi z zachowaniem wszelkich obostrzeń.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka