^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

"Kolorowy dar"- Dzieci dzieciom.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dzieci i młodzież  z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego  w Paterku po raz kolejny nie zawiodła. Aktywnie włączyła się w akcję "Kolorowy Świat - Dzieci - Dzieciom”. Do akcji przyłączyli się również parafianie Parafii Paterek z proboszczem Mariuszem Zbierankiem.

 

         Akcja miała na celu zebranie materiałów potrzebnych do prowadzenia zajęć kreatywnych i plastycznych z dziećmi chorymi na depresję, różne fobie ,a leczonychna oddziałach szpitalnych.

     Zebrano około 18 kilogramów : kredek, farb, bloków, krepy, plasteliny, kolorowanek i materiałów kreatywnych.

   Materiały  zostały zapakowane w kolorowe kartony i 25 lutego przekazane do oddziałów szpitala w Grudziądzu, Świeciu  i Toruniu.

    Za ,,kolorowy dar" dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim osobom, dla których dobro i zdrowie psychiczne dzieci jest najważniejsze.

                                                                           A.Karolczak, A Lemantowicz

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka