W zimowe popołudnie, 16 grudnia, w Filii Bibliotecznej w Paterku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Uczestniczki spotkania dzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki Karen
Schaler pt.”Pierwsza taka Gwiazdka”. Miło brzmiący tytuł wprowadził czytelniczki w świąteczny nastrój.
Opowieść dotyczy młodej kobiety - Haley, która całe swoje życie poświęciła pracy. Zatracając się w niej, właściwie nie obchodziła Świąt Bożego Narodzenia. Cała otoczka przygotowań , pięknych dekoracji i pysznych świątecznych dań była dla niej czymś zbędnym, wręcz drażniącym ją. W czasie Bożego Narodzenia organizowała służbowe spotkania. Umawiała się z klientami firmy w której pracowała w ciepłych krajach, by załatwić służbowe sprawy. Wszystko jednak nagle się zmieniło. Za sprawą swojego szefa, Haley trafiła na Obóz Gwiazdkowy do urokliwego starego pensjonatu w górach. Pobyt na tym obozie ma być dla niej furtką do awansu. Jeśli go ukończy i poczuje ducha świąt dostanie szansę na przygotowanie wielkiego projektu.
Co jednak się wydarzy na tym obozie? O czym przypomni jej spotkane tam małżeństwo oraz mężczyzna, który utracił ukochana osobę? Co sprawi, że w sercu poczuje nieznane ciepło i kto zmieni jej życie?
Uczestniczki spotkania DKK zachęcają wszystkich do przeczytania książki.
Zawsze warto szukać ducha świąt, niezależnie od tego w jakiej jesteśmy sytuacji. Życie mamy tylko jedno i warto celebrować piękne chwile, szczególnie te otulone magią grudniowych świąt.
Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 20 stycznia 2022r. Omawiać będziemy książkę Sylwii Trojanowskiej „Powiedz mi, jak będzie”.
Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.
Autor: Katarzyna Hass PiMBP w